Co to są serwery NAS Synology?

Serwery NAS to bardzo inteligentne urządzenia pamięci masowej, które podłączone mogą być do sieci biurowej, albo domowej. Serwery NAS przechowują wszystkie pliki, które należą do rodziny i pracowników, począwszy od ważnych dokumentów, aż po cenne zdjęcia i kolekcje różnych filmów video. Przy pomocy aplikacji mobilnych lub przeglądarki internetowej uzyskuje się dostęp do różnych usług i plików.

Serwery NAS Synology jakie maja funkcje?

Serwery NAS to bardzo inteligentne urządzenia pamięci masowej, które podłączone mogą być do sieci biurowej, albo domowej

Serwery te automatycznie tworzą kopie zapasowych komputerów PC i Mac. Dzięki aplikacji Drive możliwa jest synchronizacja wszystkich plików pomiędzy scentralizowanym systemem NAS a komputerem. Aplikacja ta pozwala na przywracanie poprzednich wersji i na udostepnienie plików bezpośrednio z lokalnych komputerów. Dzięki temu wydajność wzrasta maksymalnie. Każdy, kto używa komputera Mac, stworzyć można kopię zapasową tego komputera na tym serwerze. Inne ich funkcje to możliwość automatycznych backupów, współdzielenie dowolnych plików, współpraca nad dokumentami biurowymi, synchronizacja plików pomiędzy stacjami roboczymi, albo smartfonami, serwer multimediów, hostowanie stron internetowych i wbudowany serwer poczty, a także monitorowanie przy pomocy kamer CCTV.

Co posiadają serwery NAS Synology?

Są to przeważnie niewielkie urządzenia, które posiadają pełnoprawny system operacyjny, a także własny procesor, pamięć RAM i sporo interfejsów, takich jak LAN, USB, Wi-Fi. Pozwalają one komunikować się z innymi sieciami lokalnymi, a także w internecie. Stać się mogą centralnym miejscem do przechowywania danych w biurze lub w domu.

Główną jednak zaletą Synology są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowania

Główną jednak zaletą Synology są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowania. Każdy logujący się do serwera przez przeglądarkę użytkownik komputera, w pierwszej chwili może zobaczyć widok podobny do systemu operacyjnego, to znaczy pulpit i kilka najistotniejszych ikonek. Każda z nich odpowiada konkretnej aplikacji. Uruchamiane są one w formie nowych okienek, co pozwala łatwo przełączać się między nimi.

Na plus zaliczyć trzeba fakt, że DiskStation Manager jest zgodny z innymi platformami, a dysk skonfigurowany w ten sposób jest dostępny nie tylko dla użytkowników systemu Windows, Linux, ale również na urządzeniach mobilnych z androidem i IOS. To właśnie jego uniwersalność jest jedną z kluczowych zalet, podobnie jak i liczba dostępnych aplikacji. Usługi chmurowe, takie jak Google Drive i Dropbox cieszą się olbrzymią popularnością wśród wszystkich odbiorców. W Synology jedynym ograniczeniem jest pojemność dysków twardych.