Laptopy ASUS ExpertBook B5. Krótka charakterystyka

ASUS to uznana firma zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego. W ofercie firmy ASUS znajdziemy również laptopy do zastosowań biznesowych. Jest to sprzęt ceniony ze względu na swoją niezawodność oraz funkcjonalność. Jednym z takich biznesowych laptopów od firmy ASUS jest ExpertBook B5. Czym charakteryzuje się ten laptop? O tym w poniższym tekście.

Jak wygląda specyfikacja laptopa?

Laptopy ASUS ExpertBook B5 to urządzenia stworzone z myślą o efektywnym wykonywaniu zadań w biznesie. Konfiguracja laptopa nie ma słabych punktów. Centralnym elementem urządzenia jest procesor Intel Core™ i7 11. generacji oraz układem graficznym Iris Xe i superszybką kartą bezprzewodową Intel Wi-Fi 6. Jest to zestaw podzespołów, które gwarantują wygodę pracy na laptopie ASUS. Na pokładzie możemy również znaleźć dwa dyski SSD, których łączna pojemność wynosi aż 2 TB. Posiadacz laptopa ASUS ExpertBook B5 może mieć pewność, że w jego komputerze nie powinno zabraknąć miejsca na ważne dane. W laptopie znajdziemy również technologię macierzy RAID. Dzięki takiemu rozwiązaniu dwa niezależne dyski mogą być traktowane jako jeden nośnik.

Jaki jest wygląd laptopa?


Jak wygląda laptop ASUS? Jest to smukłe i lekkie urządzenie. Jego waga wynosi około 1 kg. Dolna i górna część obudowy laptopa została wykonana z czystego aluminium. Wyjątkiem jest strefa wokół klawiatury. Znajdziemy tam stop magnezu wraz z aluminium. Grubość urządzenia wynosi 16,9 mm. Ekran laptopa ma przekątną 13,3 cala. Został wykonany w technologii OLED. Jego rozdzielczość to Full HD. Na doskonałe wrażenia wizualne ma również wpływ technologia HDR, którą została zastosowana w monitorze laptopa. Niewielkie wymiary urządzenia nie wpływają na liczbę portów do dyspozycji użytkownika. Znajdziemy tutaj między innymi nowoczesny port Thunderbolt 4, gniazda USB Type-A i HDMI. W urządzeniu można zainstalować pamięć RAM DDR4 o maksymalnej pojemności 48 GB.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o laptopie ASUS?

Laptopy biznesowe powinny być dostosowane do stylu życia ich właściciela. Nowoczesny biznes wymaga dużej mobilności. Urządzenia wykorzystywane w biznesie muszą być godne zaufania oraz wytrzymałe. Wszystkie te postulaty spełnia urządzenie ASUS. Bateria w laptopie ma funkcję szybkiego ładowania. Producent deklaruje, że czas naładowania baterii do poziomu 60% wynosi 39 minut. Laptop został skonstruowany pod kątem wytrzymałości na ekstremalne warunki. Przeprowadzone testy dowiodły, że urządzenie powinno poradzić sobie nawet w ekstremalnych temperaturach.