Najlepsze laptopy Dell – seria Latitude

Komputery Dell z serii Latitude to najlepsza odpowiedź na biznesową linię Think Padów od Lenovo. Wyposażenie urządzeń w czujniki zbliżeniowe, które automatycznie blokują i odblokowują ekran czy przesłona kamery internetowej stanowią bardzo fajne rozwiązania, które przydają się na co dzień. Jeśli jeszcze dołożymy do tego niezwykle wytrzymałą konstrukcję, mamy sprzęt, który przetrwa wiele.

Modele 9410 i 9420

Laptop Latitude 9410 i jego młodszy brat 9420 to bardzo ładne, smukłe i lekkie urządzenia, oferujące bardzo atrakcyjne pakiety dla użytkowników biznesowych. Na duży plus zasługują takie elementy jak:

  • wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 16:10,
  • automatyczna migawka kamery internetowej,
  • vPro i Evo w jednym.

To, do czego można by się przyczepić to taka sobie żywotność baterii i to, że za model 9410 trzeba słono zapłacić.

Korzyści biznesowych komputerów Dell

Na początek warto wspomnieć o tym, co znajduje się wewnątrz laptopów z linii Latitude. Podstawowy model 9420 został wyposażony w procesor Core i5-1135G7, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci i 14-calowy ekran 1920 x 1200. Natomiast droższa wersja 2 w 1 dostała taki sam procesor, ale już ma 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej, a do tego wyświetlacz dotykowy 2560 x 1600.

Komputery Dell z serii Latitude to najlepsza odpowiedź na biznesową linię Think Padów od Lenovo

Wiesz za co płacisz

Komputery Dell zwłaszcza te biznesowe są drogie, ale za wysoką cenę klient otrzymuje wysoką jakość. Szczególnie seria Latitude oferuje szereg korzyści, które docenią osoby pracujące zdalnie. Na uwagę zasługuje takie rozwiązanie jak SafeShutter, czyli automatyczna osłona kamery, która uruchamia się wtedy, kiedy jest nie używana. Odsłania się dopiero w chwili uruchomienia Zooma, Meeta, Microsoft Teams lub każdej innej aplikacji wymagającej włączenia kamery. Ci, którzy przez cały dzień pracują online i biorą udział w różnych spotkaniach w sieci z pewnością będą zadowoleni z takiego rozwiązania.

Bardzo dobrze sprawdzają się także proporcje ekranu 16:10, zapewniające dodatkową przestrzeń w pionie, która oznacza mniej przewijania niż w przypadku ekranu 16:9 i więcej miejsca na aplikacje. Wygodne jest zastosowanie portów, w tym HDMI 2.0, dwóch portów USB C, obsługujących Thunderbolt 4, czytnika kart pamięci uSD4.0, złącza audio i i USB 3.2 Gen.

Podsumowanie

Śmiało można powiedzieć, że seria Latitude a zwłaszcza model 9420 stanowią kamień milowy w rodzinie biznesowych laptopów. Komputery Dell są w stanie zadowolić szeroką grupę klientów, w tym specjalistów IT, a także pracowników z innych branż, którzy zostali zmuszeni do pracy zdalnej.