Jakie laptopy HP warto wybrać do zastosowań biznesowych?

Laptopy do użytku domowego nie sprawdzą się w przypadku klientów biznesowych. Sprzęt przeznaczony dla nich wyróżnia się lepszymi parametrami i zabezpieczeniami. Poszczególne marki wprowadzają na rynek specjalnie dedykowane im serie. Laptopy HP – ITnes dla użytkowników biznesowych to te z serii ProBook, EliteBook oraz ZBook.

Laptopy HP ProBook

Laptopy HP ProBook odznaczają się dobrą jakością wykonania. Do ich cech należy też wysoka wydajność osiągana dzięki nowoczesnym podzespołom. Ich moc obliczeniowa zapewnia bezproblemową pracę. Sprzęt jest produkowany z aluminium i innych lekkich materiałów gwarantujących trwałość i łatwy transport. Do zalet serii ProBook należy obecność ergonomicznych klawiatur i ekranów wysokiej jakości. Mogą ją wybrać osoby, których praca obejmuje częste podróżowanie. Urządzenia zmieszczą się do toreb podręcznych dzięki kompaktowym rozmiarom i poręcznej konstrukcji. Bateria może pracować wiele godzin bez zasilania. Ekran jest wyposażony w matryce zapewniające dobrą ostrość i jasność niezależnie od warunków oświetleniowych. Atut sprzętu stanowi też obecność nowoczesnych portów do podłączania wielu urządzeń. Dane są szyfrowane przy pomocy modułu TPM. Klient może też zdecydować się na opcjonalny czytnik linii papilarnych. Za najlepsze modele z tej serii uchodzą:

Laptopy do użytku domowego nie sprawdzą się w przypadku klientów biznesowych

  • HP ProBook 455 G8 32N00EA z procesorem AMD® Ryzen 7 5800U,
  • HP ProBook 450 G8 43A22EA-16GB z procesorem Intel® Core i5-1135G7.

Laptopy HP EliteBook

Laptopy z serii EliteBook cieszą się popularnością już od wielu lat. Do ich cech charakterystycznych należy wysokie bezpieczeństwo, działanie z dowolnego miejsca wybranego przez użytkownika, łatwa komunikacja, świetny design, wydajność i funkcjonalność. Procesory zamontowane w urządzeniach gwarantują dobrą moc obliczeniową. Pamięć RAM posiada wysoką częstotliwość taktowania. Umożliwi to klientowi biznesowemu bezproblemowe uruchamianie programów biurowych, firmowych CRM-ów i wykonywanie transferu plików w tym samym czasie. System operacyjny i programy uruchamiają się szybko. Laptopy HP EliteBook pozwalają na bezpieczne przechowywanie ważnych danych. Szybkie porty gwarantują błyskawiczny przesył plików. Produkty z serii wyposażone są w energooszczędne podzespoły oraz pojemny akumulator. Również one sprawdzą się więc świetnie w przypadku użytkowników, którzy sporo podróżują. Opcjonalne zabezpieczenia, takie jak czytnik linii papilarnych, zapewnią świetną ochronę. Wbudowane rozwiązania mają chronić notebooka przed atakami hakerskimi. Laptopy produkowane są z wytrzymałych materiałów, dodatkową zaletą jest ich elegancki wygląd. Warto sięgnąć po następujące modele z serii EliteBook:

Laptopy HP ProBook odznaczają się dobrą jakością wykonania

  • HP EliteBook 845 G8 3G2P8EA z procesorem AMD® Ryzen 5 5600U,
  • HP EliteBook 855 G8 401P1EA z procesorem AMD® Ryzen 5 PRO 5650U.

Laptopy HP ZBook

ZBook jest linią mobilnych stacji roboczych marki HP. W jej skład wchodzą komputery dedykowane użytkownikom wykonującym profesjonalne zadania. Można tu znaleźć urządzenia z oprogramowaniem z listy certyfikacji ISV. Sprzęt z serii ZBook nadaje się m.in. do projektowania wspomaganego komputerowo, obróbki zdjęć i materiałów wideo oraz realizacji innych wymagających czynności. Wśród cech charakterystycznych tych produktów można wymienić obecność wydajnych procesorów i profesjonalnych kart graficznych. Są one wyposażone w dużą liczbę nowoczesnych portów służących do podłączania akcesoriów, a także przesyłania i zapisywania prac. Laptopy HP Zbook dedykowane są przede wszystkim grafikom, projektantom, inżynierom i pozostałym specjalistom wysokiej klasy, którzy oczekują od urządzenia do pracy ponadprzeciętnej wydajności i funkcjonalności. Również one wyposażone są w przydatne zabezpieczenia, a także w wyspową klawiaturę z podświetleniem i blokiem numerycznym gwarantującą wygodną pracę z tekstem. Dostępne modele to m.in. lekkie urządzenia ZBook Firefly, wydajne ZBook 15 i 17 oraz stanowiące kompromis między wagą i wydajnością sprzętu ZBook Create i Studio.