Wynajem komputerów dla firm

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością pracy na jakościowo dobrych laptopach, niedomagający sprzęt może znacząco wpływać na naszą efektywność i zdecydowanie obniżać komfort pracy. Jak więc zaopatrzyć swoją firmę w komputery, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania, nie inwestując kilkudziesięciu tysięcy złotych ani nie zadłużając się na najbliższe lata?

Odpowiedzią może się okazać wynajem laptopa na firmę.

Jest to elastyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz spłacać wartości urządzenia. Wynajem laptopa dla biznesu oznacza płacenie jedynie za możliwość korzystania z danego sprzętu. Zupełnie tak jak za abonament na wszystkim dobrze znane Spotify czy Netflixa! Płacisz za to, że korzystasz i regularnie wymieniasz laptopa, dopasowując go do aktualnych potrzeb swoich czy pracowników.

Laptop wynajem – jakie przynosi korzyści dla firmy?

Zdecydowanie obniża barierę finansową przy wyborze idealnego laptopa. Dzięki wynajmowi możesz pozwolić sobie na zdecydowanie lepsze urządzenie – często z wyższej półki, dzięki temu, że miesięczna opłata i tak pozostanie niższa niż w przypadku takich rozwiązań jak kredyt czy leasing laptopa na firmę.             Dodatkowo, comiesięczne faktury za usługę, jaką jest wynajem laptopa na firmę, łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu, wynajem jest dla Ciebie jeszcze mniejszym obciążeniem i co miesiąc rozwiązuje kłopot poszukiwania kosztów do odliczenia od podatku.

Wspominając już o obciążeniu, należy dodać, że wynajem laptopa ASUS tak jak i wynajem macbook i wszelkich innych modeli, w żaden sposób nie tworzy długu przedsiębiorstwa. Wynajem sprzętu IT nie jest zobowiązaniem, a usługą. Nie wpływa więc na Twoją zdolność kredytową w przypadku nadchodzących inwestycji.

Warto również dodać, że coraz więcej producentów decyduje się na stworzenie autorskich programów wynajmu, dzięki którym mogą zaoferować swoje laptopy w tej formule w najatrakcyjniejszych cenach na rynku. Naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów w ostatnim czasie wyszedł między innymi ASUS – tworząc program ASUS Rent, który umożliwia wynajem laptopów ASUS za ułamek ich ceny.

 

Wynajem sprzętu IT dla firm, kiedy warto się na niego zdecydować?

W biznesie najczęściej korzystamy z laptopów takich firm jak Apple, Dell, HP czy ostatnio również ASUS – wynajem laptopa Lenovo, wynajem laptopa Dell, tak samo jak i wynajem laptopa w programie ASUS Rent, jest opłacalny dla każdego, kto ceni sobie pracę na wydajnym urządzeniu i potrzebuje wiązać się z nim na lata, wiedząc, że z czasem będzie on tylko tracił na wartości. Wszystkie wcześniej wspomniane firmy prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to lepszych, sprawniejszych i bardziej zaawansowanych technologii. Jeżeli więc chcemy pozostać na bieżąco, zakup, kredyt czy leasing laptopów nie jest rozwiązaniem dla nas. Obliguje nas bowiem do korzystania z urządzenia przez najbliższe kilka lat, jeżeli chcemy, żeby ta inwestycja była w ogóle opłacalna. Oczywiście możemy się decydować na późniejszą sprzedaż laptopa na rynku wtórnym, jednak pochłania to czas i środki, które w biznesie są na wagę złota.

Wynajem długoterminowy laptopa właśnie tutaj buduje swoją największą przewagę. Krótka, 12 miesięczna umowa, po której zakończeniu mamy różne możliwości i to my decydujemy co dalej z wynajmowanym laptopem. Możemy wymienić sprzęt na nowszy i korzystać z możliwości jakie dają nam co roku wprowadzane ulepszenia, przedłużyć umowę na kolejny rok – jeżeli wiemy, że sprzęt się sprawdza i nie chcemy się jeszcze z nim rozstawać. Oczywiście tym samym obniżymy swoją miesięczną opłatę za wynajem. Kolejną opcją jest oczywiście zakończenie korzystania z usługi. Oddajesz sprzęt, nie przedłużasz umowy i decydujesz się na inny sposób finansowania. Wynajmujący często również dają możliwość wykupienia sprzętu. Musimy jednak pamiętać, że wynajem laptopa na firmę nie jest w żaden sposób powiązany ze spłatą wartości urządzenia – oferta wykupu może się więc okazać mniej atrakcyjna, niż wymiana laptopa na nowszy i lepszy, ponownie płacąc jedynie za korzystanie.