Wszystko, co trzeba wiedzieć o iPhonie 12 Pro Max

Smartfony Apple iPhone 12 Pro Max w 100% obsługują funkcje pełnowartościowego studia fotograficznego i wideo. Posiada cztery kamery, duży i bardzo szczegółowy ekran, wydajny procesor, inteligentne algorytmy oraz niezbędne narzędzia do obróbki zdjęć i wideo wbudowane w system. Wszystkie procesy są zautomatyzowane, człowiek musi tylko uchwycić kadr, nacisnąć przycisk, a następnie (jeśli to konieczne) dostosować uzyskany obraz lub wideo i wysłać go do sieci. Wszystko to trwa dosłownie kilka sekund.

Przenośne studio fotograficzne i wideo w iPhone 12 Pro Max

Mówiąc o fotostudio, pierwszym zastosowaniem funkcji smartfonu Apple jest możliwość przechwytywania i edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW. Format Apple ProRAW może być zbędny w codziennym użytkowaniu, ale docenią go profesjonaliści, bo teraz z obrazem, w którym zapisane są wszystkie informacje o warunkach fotografowania, można zrobić co się chce, bez utraty jakości.

Tryb nocny jest równie dobry jak tryb dzienny

Tryb nocny zastosowany w poprzednim modelu został udoskonalony w urządzeniach takich jak smartfony Apple iPhone 12 Pro Max. Możesz użyć dowolnego aparatu – przedniego lub superszerokokątnego – zarówno do robienia zdjęć, jak i portretów z rozmyciem tła.

Aby zapewnić maksymalną ostrość twarzy w trybie portretowym przy słabym oświetleniu, podczas gdy tło pozostaje rozmyte i nigdzie nie przeszkadza, system kamery wykorzystuje lidar. Jest to skaner podczerwieni, który w ciągu kilku nanosekund wykrywa obiekty znajdujące się przed obiektywem i przesyła informacje do procesora z silnikiem neuronowym. Procesor przetwarza te informacje i wykorzystuje je do określenia, gdzie w kadrze znajduje się twarz, a gdzie jest ona w tle – tak działa fotografia obliczeniowa.

Przedni aparat obsługuje także tryb nocny portretowy – selfies wychodzą pięknie w każdych warunkach oświetleniowych.

Szerokokątny aparat główny 12 MP z przysłoną ƒ/1.6 jest w stanie uchwycić najsłabsze refleksy, a obiektyw z siedmioma soczewkami zapewnia precyzyjne i ostre zdjęcia. iPhone 12 Pro Max posiada również optyczną stabilizację obrazu, która do tej pory była dostępna tylko w lustrzankach. Teraz możesz fotografować w nocy bez statywu, a Twoje zdjęcia wyglądają tak, jakby były robione ze statywu.