Laptopy Microsoft Surface

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że według części znawców są to najpotężniejsze laptopy w historii firmy Microsoft. Należy mieć świadomość, że wspomniane produkty łączą w sobie możliwości Surface Studio dla profesjonalistów, a także Surface Book. Czym dokładnie wyróżniają się Laptopy Microsoft Surface Laptop Studio?

Solidne procesory Intela i GeForce RTX

Warto wiedzieć, że omawiany laptop korzysta z jednego z dwóch procesorów Intela 11. generacji. Godny uwagi jest fakt, że w bazowym modelu będzie to Core i5-11300H. Z kolei wydajny wariant został wyposażony w CPU Core i7-11370H. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zastosowanie wybranego procesora będzie miało także ogromne oddziaływanie na pozostałe komponenty znajdujące się we wnętrzu tego sprzętu.

Należy mieć świadomość, że osoby, które zdecydują się na wersję z Core i5 będą mogły korzystać z ogromnych możliwości zintegrowanego układu graficznego Intel Iris Xe. Warto także oznaczyć, że wariant z Core i7 został wzbogacony o kartę graficzną GeForce RTX 3050 Ti z 4 GB pamięci GDDR6. Różnice można będzie dostrzec w produktywności.

Jakie są jeszcze zalety omawianego urządzenia?

Godny uwagi jest fakt, że bateria o pojemności 58 Wh w wariancie bazowym będzie pozwalała użytkownikom na 19 godzin pracy przy standardowym użytkowaniu. Osoby, które zaopatrzą się w wersję z Core i7 muszą mieć świadomość, że będą mogli bez ładowarki pracować godzinę krócej. Należy mieć świadomość, że w zestawie z mocniejszym sprzętem znajduje się zasilacz o mocy 95W. Z kolei w wariancie bazowym osoba zainteresowana będzie miała do dyspozycji akcesorium z mocą wynoszącą 60W.

W przypadku pamięci RAM można liczyć przynajmniej na 16 lub 32 GB typu LPDDR4x. Warto również wiedzieć, że dysk SSD wyróżnia nie pojemnością oscylująca od 256 GB do 2 TB. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zestaw portów nie wyróżnia się niczym szczególnym. Są to: 2x USB typu C z obsługą Thunderbolt 4, port Surface Connect czy gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Warto również wiedzieć, że łączność będzie obsługiwała moduł Wi-Fi szóstej generacji wraz z Bluetooth 5.1.

Na co jeszcze zwracają uwagę użytkownicy?


Bardzo istotne znaczenie ma także zestaw podzespołów. Służą one nie tylko do pracy zdalnej, ale również przeprowadzania wideokonferencji. Należy mieć świadomość, że Microsoft zdecydował się zastosować kamerkę internetową, która ma możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości FullHD. Ponadto może także obsługiwać system Windows Hello czy dwa mikrofony dalekiego zasięgu.