Laptopy Dell – innowacja XXI wieku!

To, co jeszcze w XX wieku wydawałoby się niemożliwe, dziś staje się faktem. Obecnie praktycznie w każdym domu możemy znaleźć sprzęt komputerowy. W szkołach takie wyposażenie to już norma. Nowe pokolenia nie znają świata bez Internetu, ale czy to tak naprawdę dobrze? Wszystko ma swoje plusy i minusy, a w tym przypadku nie jest inaczej. Jedno jest pewne: bez sprzętu, takiego jak laptopy Dell, życie byłoby właściwie bezwartościowe. Czym bowiem jest życie bez Internetu, kiedy świat stał się jedną wielką siecią? Pamiętajmy również, że inne są laptopy do użytku codziennego, a inne modele nadadzą się najlepiej do użytku w biznesie.

Świat laptopów

Laptopy Dell Vostro możemy określić jako swoisty pomost między maszynami biznesowymi z krwi i kości oferowanymi przez serię Latitude, a konsumencką rodziną netbooków Dell Inspiron

Laptop to słowo stanowiące zbitek dwóch innych wyrazów: lap – kolana, podołek + top – wierzch. Z kolei notebook to z ang. notatnik, zeszyt. Oba te określenia oznaczają rodzaj przenośnego komputera osobistego. Do podtypów laptopów możemy zaliczyć ultrabooki i netbooki. Urządzeniami mniejszymi od laptopów są tablety oraz smartfony, które też są przenośnymi komputerami, choć nie są zgodne z IBM PC. Osoba, która nie do końca orientuje się w gąszczu serii, modeli oraz marek laptopów, może uznawać konieczność wyboru netbooka do pracy za całkiem trudne zadanie. Warto przemyśleć swój zakup bardzo dokładnie. W świecie komputerów dostępnych praktycznie na każdym kroku, w każdym centrum handlowym możemy kupić komputer odpowiadający naszym wymaganiom, czy to do użytku własnego, czy też do firmy.

Wśród najlepszych marek na świecie na uwagę zasługuje na pewno producent laptopów marki Dell. Warto im zaufać. Będąc laikiem, czyli nie znając na pamięć charakterystyki określonej serii sprzętu danego producenta, niezwykle łatwo wpaść w pułapkę i wybrać sprzęt, który jak finalnie może się okazać, nie spełnia do końca naszych wymagań. Z drugiej strony, możemy zainwestować dużą kwotę w nieodpowiedni sprzęt i mieć świadomość, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać w pełni jego potencjału. Dlatego nosząc się z zamiarem zakupu nowego sprzętu należy pamiętać, że w sklepach autoryzowanych jest obecny wykwalifikowany personel. Zawsze możemy wypytać pracownika, który zajmuje się danym działem o komputer odpowiedni do pracy dla nas, czy też dla naszego zespołu pracowników. Warto mieć oczy szeroko otwarte i być mniej więcej na bieżąco z wszelkimi nowinkami technologicznymi, których XXI wiek dostarcza nam w wielkiej ilości!

Laptop to słowo stanowiące zbitek dwóch innych wyrazów: lap - kolana, podołek + top - wierzch

Seria Dell Vostro

Laptopy Dell Vostro możemy określić jako swoisty pomost między maszynami biznesowymi z krwi i kości oferowanymi przez serię Latitude, a konsumencką rodziną netbooków Dell Inspiron. Sam producent Dell opisuje Vostro, jako laptopy dla firm, ale niewielkich. Wzornictwo sprawia, że widać na pierwszy rzut oka „biznesowość” netbooków. To nie sama konfiguracja, ale w tym przypadku, również wizualna szata graficzna robi swoje. Urządzenia te są najczęściej smukłe, wykonane przy tym solidnie i elegancko. Jaskrawość to na pewno nie cecha tego modelu, a jednocześnie producent nie pozwala, aby urządzenie wyglądało nieciekawie, nudno. Dobrym przykładem jest seria 5000, w której szeregach możemy odnaleźć nie tylko netbooki w klasycznej czerni czy kolorze szarym, ale i złote czy delikatnie niebieskie.

Laptopy typowo biznesowe Dell Latitude

Nie można przejść wobec nich obojętnie. To co od razu rzuca się w oczy, to sam projekt netbooków. Rodzina Dell Latitude jest sprzętem wizualnie stonowanym, skąpanym w klasycznej czerni, kolorze nie tylko uniwersalnym, lecz również kojarzącym się z elegancją typowo biznesową. Natomiast w wyższych seriach spotkać możemy dodatkowe wzmocnienia z magnezu czy włókna węglowego. Cała fizjonomia laptopów także nie odbiega od powszechnie przyjętego standardu. Komputery są niezwykle lekkie oraz zwiewne. Kolejną cechą serii jest przemyślane rozlokowanie wszystkich gniazd oraz slotów (np. na karty pamięci, kartę SIM czy karty Smart Card). Warto też wspomnieć o tak ważnym elemencie, jakim jest klawiatura, a ta wygląda w tym modelu po prostu świetnie. Warto zainwestować w tę solidną markę!