Laptop do szkoły – kupno za gotówkę, na kredyt czy może wynajem długoterminowy? 

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, a w związku z tym pojawia się pytanie, jaki komputer do szkoły powinniśmy wybrać. Niezależnie od tego czy postawimy na laptop gamingowy, sprawny i lekki notebook czy może interesuje nas np. laptop biznesowy firmy ASUS – pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jest jaki mamy budżet. 

Jeżeli kupujemy laptop za gotówkę, musimy jednorazowo wyłożyć dużą kwotę. Decydując się na kredyt bądź leasing wiążemy się ze sprzętem na najbliższe lata bądź płacimy wysokie miesięczne raty przy krótszym okresie. Wiemy jak ważne w przypadku nauki jest korzystanie ze sprawnego sprzętu. 

Jakie są więc alternatywne metody finansowania sprzętu dla firm? 

Oczywiście każdy wie, że może się zdecydować na leasing laptopa na firmę czy kredyt. Leasing sprzętu IT jest już praktycznie tak samo popularny jak normalny zakup. Niewiele osób jednak wie, że laptop i komputer na firmę mogą mieć również w wynajmie. Wynajem sprzętu dla biznesu to alternatywa dla wszystkich znanych nam do tej pory metod płatności. 

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Jest to elastyczna możliwość, dzięki której płacisz tylko za możliwość korzystania ze sprzętu, a nie jego pełną wartość. Jedyne czego potrzebujesz do zawarcia umowy to numer NIP. Laptop na firmę to comiesięczna faktura za usługę, którą łatwo wrzucisz w koszty prowadzenia działalności. To sprawia, że wynajem się opłaca podwójnie! 

Szczególnie popularny staje się wynajem laptopów gamingowych, dzięki czemu Twój sprzęt jest zawsze sprawny i gotowy na zapewnienie Ci rozrywki nawet przy najbardziej zaawansowanych technologicznie produkcjach. Analogicznie sprawdza się wynajem laptopa do szkoły. Zarówno w szkole ponadpodstawowej jak i na studiach często stajemy przed wyzwaniami i projektami, które wymagają od nas pracy w programach graficznych czy platformach online niezbędnych przy nauczaniu zdalnym. Warto więc postawić na sprzęt, który pozwoli nam na sprawną i przyjemną pracę. 

Standardowa umowa wynajmu długoterminowego trwa 12 miesięcy, po których sprzęt możesz wymienić na nowszy. Czyli dokładnie tyle, ile zazwyczaj trwa cykl wypuszczania na rynek nowych produktów. Pozostań zawsze na bieżąco z najnowszą technologią. 

Dzięki temu, że opłata za wynajem jest znacznie niższa niż leasing czy kredyt, możesz pozwolić sobie na wybór droższego, a co za tym idzie – lepszego sprzętu

Co zawiera cena wynajmu? 

W cenie wynajmu zawarta jest opłata za korzystanie ze sprzętu, podstawowy serwis oraz ubezpieczenie. Większość podmiotów oferujących wynajem daje również możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe aspekty. 

Jaki sprzęt można wynająć?

Aktualnie na rynku pojawia się wiele dostawców, dodających wynajem długoterminowy do swojej oferty. Najbardziej popularny jest wynajem sprzętu IT, czyli wynajem laptopów, komputerów, telefonów i smart watchy. Oczywiście ilość dostępnych przedmiotów rośnie z dnia na dzień, wraz z rosnącą popularnością modeli subskrypcyjnych na rynku. Albowiem wynajem długoterminowy sprzętu to nic innego jak subskrypcja sprzętu. Dokładnie tak samo jak Netlifx, Spotify czy subskrypcje żywności i karmy dla zwierząt. 

Czym wynajem różni się od leasingu? 

Leasing a wynajem to dwie różne metody pozyskania sprzętu. W przypadku leasingu spłacamy wartość przedmiotu i wiążemy się ze sprzętem na około 3 lata. Leasing jest również widoczny w zobowiązaniu przedsiębiorcy i przez instytucje finansowe postrzegane jako dług. Zupełnie inaczej jest w przypadku wynajmu. Płacisz tylko za to, że korzystasz, umowa trwa 12 miesięcy a sama subskrypcja jest usługą a nie zobowiązaniem. 

Niezależnie od tego czy potrzebny Ci laptop do szkoły, do pracy czy laptop do gier – jeżeli posiadasz numer NIP, jest to rozwiązanie, z którym warto zapoznać się bliżej