Jak wybrać najlepszy komputer dla firmy?

W dzisiejszych czasach nowoczesne wyposażenie biura jest podstawą funkcjonalnego miejsca pracy. Współczesny rozwój techniki następuje niewiarygodnie szybko, więc dostęp do szybkiego internetu oraz najnowszy i sprawny sprzęt to absolutne minimum, aby móc wykonywać swoje obowiązki. Dlatego też bardzo wiele firm rezygnuje z komputerów starszej generacji, które zamiast ułatwiać pracę, potrafiły ją utrudniać. Jak wybrać komputer, który będzie nadążał za najnowszymi nowinkami technologicznymi? W niniejszym artykule dowiesz się kilku potrzebnych do podjęcia dobrej decyzji informacji.

Co jest lepsze – komputer czy notebook?

Jak na każde pytanie tego typu, można odpowiedzieć, że to zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań wobec nowego sprzętu. I choć notebooki, czyli poręczne, małe laptopy, są funkcjonalne i mobilne – łatwe do zabrania ze sobą wszędzie, to komputery stacjonarne mają najczęściej o wiele większą wydajność. Przy długim czasie pracy przy biurku, jest to nieoceniona zaleta. Ponadto komputery posiadają o wiele więcej portów, do których można dołączyć dyski z zewnątrz, karty graficzne, czy inne urządzenia USB. Niektórym może się wydawać, że laptopy są wygodniejsze, jednakże warto uświadomić sobie, że to podczas korzystania ze stacjonarnej maszyny, możemy dostosować w większym stopniu odległość monitora od oczu lub jego wysokość. Podobnie w przypadku ułożenia komfortowo klawiatury. To wpływa korzystnie na ogólną postawę ciała, o którą warto zadbać w przypadku siedzącego trybu życia. A to nie wszystko. Profesjonalni informatycy zwracają uwagę na niebagatelny fakt, że komputery stacjonarne można, w przeciwieństwie do laptopa, modernizować, czyli wprowadzać pewne zmiany, pozwalające sprzętowi nadążać za wszelkimi nowinkami technologicznymi. To wszystko świadczy o tym, że komputer bywa lepszym wyborem do pracy biurowej. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do firmy?

Komputer dla firmy – o czym warto pamiętać przy zakupie?

W dzisiejszych czasach nowoczesne wyposażenie biura jest podstawą funkcjonalnego miejsca pracy.

Jeżeli zależy nam na tym, aby sprzęt cieszył szybkością, wydajnością oraz był kompatybilny z najlepszymi oprogramowaniami, warto zainwestować w nowy komputer stacjonarny najnowszej generacji. Należy przy zakupie zwrócić uwagę na:

  • procesor,
  • kartę graficzną,
  • dysk twardy,
  • pamięć RAM.

Wybór sprzętu może być niemałym wyzwaniem, w końcu trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele różnych czynników. Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się produkty marki Dell, która specjalizuje się w komputerach już od wielu lat. Ich projekty można by określić mianem funkcjonalności w estetycznym wydaniu. I tak rzeczywiście jest. Sprawiają, że zwykłe miejsce pracy zachęca do kreatywności oraz solidnej pracy. Badania dowodzą, że miła dla oka przestrzeń biurowa sprzyja wyrabianiu lepszych wyników. Nowy komputer Dell pomoże osiągnąć ten cel. Można wybierać spośród dwóch typów komputerów Dell: Dell Vostro oraz Dell Optiplex. Posiadają wszystko to, czym powinien charakteryzować się sprzęt do pracy biurowej. Pierwszy z nich idealnie nada się do mniejszej firmy, której zależy na funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni oraz łatwej konfiguracji sprzętu. Drugi zaś fantastycznie sprawdzi się w poważnej firmie informatycznej, w której potrzeba profesjonalnego sprzętu do zadań specjalnych.

Co jeszcze warto kupić do nowoczesnego biura?


Jeśli wybierzemy już nowy komputer stacjonarny, warto wyposażyć go w dobrej jakości monitor, najlepiej taki, którego wysokość można dostosować do indywidualnych potrzeb. Następnie warto wymienić starą i głośną klawiaturę na cichszą i wygodniejszą w użytkowaniu. Dzięki temu współpracownicy nie będą sobie przeszkadzać w pracy. Podobnie w przypadku myszki. Oprócz tego warto, aby komputer stacjonarny posiadał głośniki, jeżeli praca wymaga odsłuchiwania jakichkolwiek dźwięków. Najlepiej, gdyby były bezprzewodowe. Wszystko to bez problemu zainstalujemy w stacjonarnym komputerze. Tak wyposażone biuro stanie się niezwykle miłym dla pracowników miejscem, do którego będą chętnie przychodzić, aby pracować.