Dell OptiPlex – rozwiązanie All-in-One dla Twojej firmy

Komputery Dell OptiPlex to świetne rozwiązanie dla firm, które: cenią sobie wysoką wydajność, regularnie pracują na zaawansowanych programach graficznych. Są niezwykle estetycznym i nowoczesnym rozwiązaniem, które dzięki swojej nietuzinkowej budowie sprawdzi się w nawet najmniejszym biurze.

Innowacyjne podejście do budowy jednostki

Dell reklamuje komputery Dell AIO – czyli między innymi Dell OptiPlex – jako narzędzia skonstruowane specjalnie do interaktywnej obsługi multimediów. Atrakcyjnymi cechami wyróżniającymi komputery All in One są: mały pobór energii oraz bardzo cicha praca. Jednak największą zaletę stanowi ich budowa – w przypadku modeli AIO wszystkie komponenty komputera są schowane wewnątrz obudowy monitora. Pozwala to na zaoszczędzenie przestrzeni roboczej oraz uzyskanie niezwykle estetycznego efektu.

Bogate wnętrze – karty graficzne do wyboru do koloru

Seria OptiPlex od Dell operuje na dwóch rodzajach karty graficznej (w zależności od modelu):

Jeżeli oczekujesz maksymalnej prędkości i wydajności pracy powinieneś wybrać komputer z dwoma dyskami - pozwala to na znaczne przyspieszenie pracy komputera oraz częściowe uniezależnienie jej od procesu przegrzewania sprzętu

  • NVIDIA GTX 1650 – idealna dla osób pracujących z grafiką oraz wideo, takich jak: content specjaliści oraz social media experts. Umożliwia optymalną, bezproblemową pracę na wszelkich programach do obróbki multimediów. Do znalezienia w modelu  Dell OptiPlex 7490;
  • Intel UHD – jest odpowiednią kartą graficzną dla osób, które mają podstawowe wymagania. Pozwala na pracę w typowych programach do obróbki obrazów. Do znalezienia między innymi w modelach: Dell OptiPlex 3280, 5490 oraz 7400.

Wybierając komputer Dell OptiPlex należy mieć na uwadze charakter wykonywanej pracy, do której mamy zamiar użytkować sprzęt – dla profesjonalnych grafików i monterów treści lepszą opcją będą nieco droższe, jednak o wiele bardziej funkcjonalne w tym wymiarze modele z kartą NVIDIA.

Procesor

Komputery Dell OptiPlex w zależności od modelu posiadają w swoim wnętrzu różne rodzaje procesorów, co rzutuje na wydajność sprzętu. Występującymi w tej serii procesorami są:

  • Intel Core i7 – jest najnowszym rodzajem procesora marki Intel spośród dostępnych w tychże modelach komputera. Pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności i będzie odpowiedni dla osób, które spędzają przy komputerze dużą część swojej pracy – księgowych, data outsourcerów itp. Można go znaleźć w modelach Dell Optiplex AIO: 5400, 5490, 7400, 7490;
  • Intel Core i5 – stanowi bardziej budżetowy odpowiednik procesora, który nie traci wiele na wydajności w stosunku do Intel Core i7. Będzie doskonały dla pracowników biurowych. Procsor ten dostępny jest w określonych wariantach modeli Dell Optiplex AIO: 3280, 5400, 5490, 7400, 7490;
  • Intel Core i3 – ten rodzaj procesora można znaleźć w modelach: 3280, 7490.

To jaki procesor wybierzesz będzie rzutować bezpośrednio na cenę, dlatego warto jest przemyśleć jak bardzo wydajny musi być komputer do pracy. Jeżeli nie przerabiasz dużych ilości danych na bazie dziennej bardzo prawdopodobne jest, że wystarczy Ci komputer o procesorze Intel Core i3.

Komputery Dell OptiPlex to świetne rozwiązanie dla firm, które: cenią sobie wysoką wydajność, regularnie pracują na zaawansowanych programach graficznych

Ekran

Proponowane przez Dell ekrany posiadają przekątną, której wartość waha się od 19,5 do 27 cali. Część ekranów posiada dodatkowo funkcje dotykowe, które ułatwiają pracę.

System operacyjny

Komputery Dell OptiPlex operują tylko i wyłącznie na systemach Microsoft’u – czyli Windows. Obsługują one systemy Windows: 10, 10 Home, 10 Pro, 11 Pro, 11 Home. 

Ilość dysków i ich pojemność

Proponowane przez Dell pojemności dysku wahają się w granicach:

  • 128GB-2TB – w przypadku komputerów z jednym dyskiem;
  • 128/256/512GB + 1TB – w przypadku komputerów z dwoma dyskami.

Jeżeli oczekujesz maksymalnej prędkości i wydajności pracy powinieneś wybrać komputer z dwoma dyskami – pozwala to na znaczne przyspieszenie pracy komputera oraz częściowe uniezależnienie jej od procesu przegrzewania sprzętu. Jeżeli jednak nieznacznie mniejsza wydajność nie jest dla Ciebie problemem lepszym rozwiązaniem będzie tańszy model, który posiada pojedynczy dysk. Każda z pojemności dysku proponowana przez Dell na potrzeby opisywanych modeli może zostać określona jako „spora”, więc jej wybór powinien być zależny od Twoich indywidualnych potrzeb – zastanów się czy firma przechowuje dane digitalne na specjalnym serwerze, bądź w chmurze, czy też na roboczych komputerach.